mój zespół

Kaja Jadacka, psycholog

Jestem psychologiem nie tylko z wykształcenia, lecz przede wszystkim z pasji. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim
w Krakowie, z dodatkowymi kursami z neuropsychologii oraz psychologii klinicznej. Skończyłam także kurs na terapeutę TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) pierwszego stopnia. Stale szkolę się  
z zakresu problemów i zaburzeń emocjonalnych, interwencji kryzysowej, oraz pomocy w duchu terapii krótkoterminowych i poznawczo-behawioralnych. 

Swoje doświadczenie zdobywałam w pracy na Oddziale Psychiatrycznym w szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz z zespołem pomocy do spraw wypalenia zawodowego, współpracując z badaczami oraz specjalistami z Uniwersytetu Jagiellońskiego

W kręgu moich zainteresowań zawodowych swoje szczególne miejsce ma praca z emocjami. Wierzę, że to one są zarówno początkiem jak i rozwiązaniem wielu spraw, a ich trafne rozpoznanie i zrozumienie jest kluczem do złagodzenia niepokojących objawów, takich jak lęk, problemy z agresją, niepokój, nadmierne rozmyślanie czy napięcie. Pomagam klientom zrozumieć, skąd biorą się w nich poszczególne stany i zachowania, oraz wypracować indywidualnie dobrany sposób radzenia sobie z nurtującymi ich problemami, a dzięki temu polepszyć ich zdolność do samodzielnego radzenia sobie i poprawiania samopoczucia.

Współpracuję z młodzieżą od 15rż. oraz osobami dorosłymi. W gabinecie diagnozuję problemy psychologiczne, prowadzę poradnictwo psychologiczne, wsparcie oraz prowadzę terapię krótkoterminową z wykorzystaniem elementów nurtu TSR, CBT oraz ACT. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji specjalistów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Filozofia TSR głosi, że wszystko czego człowiek potrzebuje do wyzdrowienia, ma już w sobie. To przekonanie jest mi bardzo bliskie nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym.
Podczas terapii psychologicznej z wykorzystaniem technik TSR terapeuta wraz z klientem analizuje problem, ocenia natężenie objawów oraz poszukuje rozwiązań, które są dla klienta aktualnie dostępne i pomogą w osiąganiu zamierzonych celów.
Jest to sposób pracy dla osób, które chcą zwiększyć swoją samoświadomość, omówić ważne dla nich kwestie w bezpiecznej przestrzeni relacji terapeutycznej, a także potrzebują złagodzić cierpienie i odnaleźć rozwiązania do zastosowania w tu i teraz.

Jeśli czujesz, że jest to forma pracy której potrzebujesz, zapraszam Cię na konsultacje 🙂

Izabela pawłowska, psycholog

zdjęcie Iza

Studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ze specjalnością psychoterapia zaburzeń psychicznych. Jestem certyfikowanym trenerem TUS (treningu umiejętności społecznych). Ukończyłam kurs podstawowy TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Aktualnie uczę się w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażach w czasie studiów w szpitalach psychiatrycznych w Gnieźnie i w Poznaniu. Pracowałam w niepublicznej szkole podstawowej z dziećmi, młodzieżą, rodzicami oraz nauczycielami prowadząc zajęcia indywidualne, warsztaty, interwencje oraz w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej współpracując indywidualnie z osobami dorosłymi.

W pracy z drugim człowiekiem ważne jest dla mnie jego osobiste rozumienie świata i swoich problemów, dlatego zwracam uwagę na indywidualne znaczenie sytuacji oraz na język, którym posługuje się druga osoba, by zrozumieć jej wewnętrzny świat. Bardzo istotne są dla mnie w pracy emocje i ich uważnianie. Skupiam się w pracy na redukcji objawów i na efekcie korzystając z konkretnych technik poznawczych (myśli), behawioralnych (zachowanie) i doświadczeniowych (emocje) dążąc ku zmianie, ale jednocześnie dając przestrzeń na wyrażenie tego, co jest i akceptację. Oprócz technik CBT (terapii poznawczo-behawioralnej), czerpię z metod TSR (terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach), bliskie jest mi mindfulness i tzw. nurty trzeciej fali, m.in. terapia schematów. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę w zakresie psychoterapii. Ważna jest dla mnie elastyczność po stronie terapeuty, skuteczność i współpraca oparta o bezpieczną relację.

Konsultuję oraz prowadzę terapię dla osób dorosłych oraz nastoletnich. Zapraszam tych, którzy dostrzegli niepokojącą zmianę w swoim życiu – obniżony nastrój, lęk, poczucie beznadziei, przechodzą przez kryzys, trudne decyzje, odczuwają zagubienie, nadmierny stres, mają trudności w relacjach z innymi oraz z regulacją swoich emocji.

Jeśli jest Ci bliskie moje podejście do pracy, zapraszam na pierwszą konsultację.

Scroll to Top