konsultacje
psychologia
W swojej ofercie proponuję konsultacje psychologiczne z elementami terapii ACT* i poznawczo-behawioralnej**.
Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT)
Podejście terapeutyczne wywodzące się z tak zwanej trzeciej fali CBT (jest niejako „nowszym” elementem klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej). Nurt ten został potwierdzony naukowo wieloma latami badań psychologicznych. Podczas pracy terapeutycznej stosujemy ćwiczenia i dialog służący lepszemu zrozumieniu funkcjonowania umysłu, oraz uczymy się różnych sposobów reagowania na własne emocje, myśli i potrzeby. Więcej na temat terapii ACT przeczytasz na stronie Uczę się ACT:
Terapia poznawczo – behawioralna (CBT)
Metoda leczenia zaburzeń psychicznych oparta na założeniu, że nasze emocje i zachowania są w pewien sposób warunkowane przez nasz sposób myślenia i interpretowania świata. Podczas pracy terapeutycznej staramy się odnaleźć przekonania i automatyczne myśli, które powodują u nas przykre emocje, doświadczenia wewnętrzne a także zachowania, które nam nie służą. W następnej kolejności pracujemy nad trudnymi myślami i przekonaniami w taki sposób, żeby nie miały aż tak dużego wpływu na nasze życie.
Kiedy jestem w stanie pomóc?
- Zmagasz się z kryzysem, sytuacją która Cię przerasta na tu i teraz;
- Przytłacza Cię nadmiar myśli i nieumiejętność „zapanowania” nad nimi
- Odczuwasz spadek nastroju lub/i motywacji
- Odczuwasz nadmierny lęk, który utrudnia Ci życie
- Dręczą Cię natrętne myśli i przymus wykonywania określonych czynności
- Czujesz utratę kontroli nad jedzeniem
Koszt konsultacji psychologicznej to 170 zł/50 min
*Terapia akceptacji i zaangażowania nie ma obecnie procesu certyfikacji. W tym wypadku określanie się „terapeutą ACT” działa na zasadzie „można, ale nie trzeba”. Ja tego nie robię, mimo że stosowane przeze mnie techniki pracy opierają się w dużej mierze o terapię ACT a swoją wiedzę zdobywam na jakościowych szkoleniach.
**Psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (w szkoleniu) można się nazywać dopiero po ukończeniu II roku szkoły psychoterapii